Truck
ARILANS
betons

Betons

Betons ir celtniecības materiāls, kas bez šaubām ir viens no galvenajiem būvniecības materiāliem.

Betons ir pazīstams jau vairāk nekā 4000 gadus un, iespējams ir vispieprasītākais produkts būvniecībā.

Šodien neatradīsies praktiski neviena ēka, kuras būvniecībā nebūtu izmantots betona maisījums. Mūsdienu būvniecībā pastāv dažādas betona klases un to izmantošanas mērķi, bet galvenie rādītāji ir: slodzes un elastības rādītāji konkrētajās klasēs, izturība pret aukstumu, ūdens necaurlaidība un betona vidējais  blīvums.

Katram no šiem rādītājiem ir savs tehniskais apzīmējums par kuru ir svarīgi aprunāties, brīdī, kad tiek veikts pasūtījums:

  •   Stiprību apzīmē ar angļu burtu "C".
  •   Salizturība (sala izturība). To apzīmē ar angļu burtu "F".
  •   Ūdens necaurlaidība. Ar burtu "W".

Papildus iepriekš minētajiem rādītājiem, var definēt prasības attiecībā uz betona ūdens- cementa sastāvu, betona maisījuma plūstamību, šķembu masas lielumu, gaisa ieplūdes indikatoru, saistībā ar agresīvu apkārtni un citus svarīgus momentus.

Plašāku tehnisko informāciju var atrast mūsu mājas lapā sadaļā jautājumi un atbildes.

Uzņēmums "Arilans" jau sen ir pielāgojies būvniecības tirgus mūsdienu vajadzībām un ražo betonu dažādiem mērķiem: no privātmāju līdz industriālo celtņu būvniecībai.

Mūsu pieredzi apstiprina atbilstības sertifikāti, kas ļauj strādāt pašos atbildīgākajos un tehniski sarežģītākajos objektos.

 

 

 

 

Betona klases

C12/15 (B15)

Viens no vājākajiem un visvienkāršākajiem betona veidiem, ko bieži izmanto privātmāju celtniecībā, kā arī konstrukcijām, kas tiek noslogotas ar mazu vertikālu smagumu un neparedz augstu risku.

C16/20 (B20)

Gandrīz vienmēr tiek izmantots betonēšanai monolītās konstrukcijās, sākot no pamatiem līdz pat nesošajām sienām. Tāpat var izmantot grīdu beonēšanai, kur netiek paredzēta liela slodze.

C20/25(B25)

Salīdzinot ar iepriekšējiem betona veidiem, šī klase ir ar paaugstinātu cementa saturu, kas pamato tā izturību. Šāda veida betons ir piemērots industriālo un rūpniecisko celtņu grīdu liešanai, pie nosacījuma, ja tiek ievērota pareiza ūdens un cementa attiecība.

C25/30(B30)

Populārākā klase industriālo celtņu būvniecības sektorā. Būvējot augstas un smagas celtnes nepieciešams izmantot šīs klases betonu jau sākotnējos etapos. Tam ir augsta elastība un noturība pret plīsumiem un slodzi. Tam ir ātrs sacietēšanas efekts, kas ir jāņem vērā strādājot ar šīs klases betonu.

Kompānija "Arilans" ir sertificēta ražot betonu līdz pat C50/60 klasei, kas apliecina augstu līmeni.

Betona izturības koeficients starp betona markām un klasēm

Betona klase

C8/10 C12/15 C16/20 C20/25 C25/30 C30/37 C35/45 C40/50 C45/55

 C50/60

Betona marka B10 B15 B20 B25 B30 B35, B40 B45 B50 B55 B60

 

Sacietināšanas laikā betona izturība ar laiku kļūst augstāka. Nodrošinot pareizu aprūpi un labus laika apstākļus, pēc 7 dienām betons iegūst 70% stiprības, bet nepieciešamo stiprību betons iegūst 28 diennaktīs. Betona īpašības un tā stiprība ir ievērojami pasliktināsies, izžūstot vai sasalstot.

Uzzināt vairāk