Truck
arilans
бетон

Jautājumi-atbildes

Kādā augstumā un cik tālu var pasniegt betonu?

Betona piegāde uz objektu tiek veikta ar auto – betona vedēju (automikseri). Betona izkraušanas attālums ar betonavedēju nepārsniedz tā paplātes garumu 3 - 3,5 metri. Ja nav iespējas piebraukt betonvedējam, vai,  ja ir liela laukumā betonēšana - izmanto betona sūkņus. Modernie betona sūkņi spēj nogādāt betonu līdz 50 metriem tālumā un nedaudz mazāk augstumā. Ja tas ir nepietiekami, uz stieņa piestiprina elastīgas gumijas šļūtenes, kas var palielināt padeves attālumu par 50 - 70 m. Gadījumā ja arī tas ir nepietiekoši ( dambji, daudzstāvu ēkas, tilti un t.t.), iepriekš tiek uzstādīta stacionāra līnija - 100 mm diametra metāla caurules, kas ir savienotas viena ar otru, un ar tām tiek savienots betona sūknis. Šajā gadījumā betona padeves attālums ir atkarīgs tikai no tā, kādu berzes spēku sūknis var pārvarēt. Moderns betona sūknis var padot betonu zem spiediena līdz 400 atmosfērām, kas augstumā nodrošina betona piegādi jebkuram objektam Latvijā. Sarežģītos gadījumos līnijas ķēdē tiek pievienoti papildu stacionārie sūkņi. Līnijas galā pievieno elastīgās šļūtenes, lai virzītu betonu uz nepieciešamo veidņu daļu vai speciālu stacionāru sadalītāju (īsa bultiņa ar vertikālu rotācijas asi).

Ja jūs nodrošināt nepieciešamos pasākumus pārsūknēšanai (apstrādājamības S5, maksimālais pildvielas izmērs nav lielāks par 8 mm, augstas kvalitātes plastifikators ar palielinātu devu, tīras līnija, pakāpeniska pārsūknēšana līnijas daļās), betona padeves garums var būt līdz 300 m garš un līdz 100 m augstumā.

Betona mašīnas izejošās šļūtenes diametrs ir 125 mm. Tālāk ir pāreja un stieņa caurules diametrs  ir 100 mm. Pie stieņa tiek pievienotas šļūtenes 100 mm (iekšējais diametrs). Ir pāreja no 100 mm līdz 75 mm līdz 65 mm un šļūtenes ar diametru 75 mm līdz 65 mm. Tās lieto, ja 100 mm šļūtenes nav iespējams padot caur stiprinājumu, vai, lai atvieglotu betona piegādi betona caurules galā. Jāatceras, ka šādās šļūtenēs betons tiek padots ar lielāku berzi.