Truck
arilans
бетон

Jautājumi-atbildes

Kā izvēlēties betonu?

Betons

Betona klasifikācija var būt dažāda, bet visos gadījumos ir svarīga viena betonu raksturojoša īpašība- stiprība. Priekš nesarežģītām konstrukcijām pietiek zināt betona stiprību lai izvēlēties betonu.

Baltais betons.

Betons

Dažos gadījumos modernie dizaina risinājumi piedāvā betona konstrukcijas bez apdares (kolonnas iekštelpās, dekoratīvās sienas, liftu šahtas tirdzniecības centros utt.).

Kā atšķiras betona klases pēc izturības ?

Betons

Pašlaik spēkā esošā klasifikācija Latvijā .Prasības “C” klases betonam aprakstītas standartā LVS EN 206: 2014 un LVS 156-1:20 09. Piemēram, betons C2530 jāiztur 30MPa (vai NM2) slodze, ja mēs iepriekš sagatavojām kubiņu paraugus.

Kā tiek noteikta betona stiprība atbilstoši tā stiprības klasei?

Betons

Ir divi mērķi pārbaudot betona izturību – faktiskās betona izturības pārbaude konkrētā konstrukcijā objektā un izturības pārbaude konkrētās klases atbilstībai.

Kā izrēķināt- kādas klases un cik daudz betonu vajag?

Betons

Betona izturība tiek noteikta projektējošās organizācijās , ņemot vērā slodzi ,kāda būs konstrukcijā.

Betona izgatavošanas tehnoloģija.

Betons

Betona izgatavošanas tehnoloģija iekļauj sevī divus galvenos posmus – komponentu sajaukšanu un betona maisījuma piegādi galamērķim.

Kas nozīme F, W, S ?

Betons

Sala izturība (F100, F200 …)

Kāpēc ir nepieciešāms sildīt betonu?

Betons

Betona saķere un cietēšana notiek klienkera ķīmiskā satura un ūdens ķimiskās reakcijas ietekmē. Šis process ir ļoti atkarīgs no temperatūras. Jo augstāka temperatūra, jo ātrāk notiks reakcija.

Betona derīguma termiņš?

Betons

Cementa hidratācija sākas, kad cements saskaras ar ūdeni. Pirmkārt notiek saistīšanas process, tad tiek noteikts stiprības process. Cietēšanas ātrums ir atkarīgs no cementa īpašības, cementa un ūdeņu daudzumā betona sastāvā, no temperatūras un citiem faktoriem.