Truck
arilans
бетон

Jautājumi-atbildes

Dziļumvibrators betonam.

Jebkurā betonā ir gaisa burbuļi, kuri sastingušā betonā  veido poras vai tukšumus. Sākotnēji gaisu ģenerē, sajaucot un pārmaisot materiālus rūpnīcā. Pēc tam gaiss iekļūst betonā transportēšanas laikā griežoties  betona vedēja mucai. Turklāt, uzstādīšanas laikā veidnē, arī gaiss nonāk betonā. Lai iegūtu blīvu konkrētā stipruma betonu, ir jānoņem liekais gaiss. Visizplatītākais veids ir vibrācija ar dziļiem vibratoriem. 

Vibrāciju rada vārpsts, kas rotē ar lielu frekvenci. Dziļajā vibratorā tas atrodas masīvā tērauda cilindrā, kas piestiprināts pie elastīga vārpsta.

Vibratori betonēšanas darbu veikšanai strādā no elektrības (trīsfāžu un vienfāzes), benzīna vai gaisa kompresora (pneimatiskie). Arvien populārāki kļūst vibratori, kuri strādā no akumulatora baterijas.

Vibratori var atšķirties ar vibrācijas frekvenci, tas ir atkarīga no konstrukcijas veida, agregāta lieluma, betonēšanas mēroga.

Jauda tāpat var būt atšķirīga, sākot no 750 vatiem līdz 3 - 4 kW.

Visizplatītākais dziļumvibratora uzgaļa izmērs ir 50 mm, bet, ja nepieciešams, nav grūti atrast smalkākus, līdz pat 15 mm.