Truck
arilans
бетон

Jautājumi-atbildes

Baltais betons.

Dažos gadījumos modernie dizaina risinājumi piedāvā betona konstrukcijas bez apdares (kolonnas iekštelpās, dekoratīvās sienas, liftu šahtas tirdzniecības centros utt.). Šādu betonu būvniecības jomā sauc par dekoratīvu vai strukturālu. Retos gadījumos šādam betonam ir jāpiešķir krāsa vai tonis, kas atšķiras no dabiskās krāsas.

 

Pigmentu (krāsvielu) pievienošana klasiskajam betonam ļauj izgatavot betonu no tumšiem toņiem (sākotnēji pelēks betons + krāsviela). Pievienojot balto krāsvielu, betons kļūs gaišāks.

 

Lai iegūtu tīri baltu betonu, nepietiks ar baltās krāsvielas pievienošanu. Nepieciešams izmantot balto cementu, tīras kvarca smiltis un tīras dolomīta šķembas. Jāatceras, ka baltā cementa sastāvā ir ģipsis, un tas samazina žūšanas laiku. Process ir darbietilpīgs un atbildīgs - cementa, smilšu un šķembu nomaiņa prasīs jauna speciāla sastāva  izstrādi, ņemot vērā jauno materiālu īpašības, materiālu tvertņu ražošanas maisītāju, betona vedēju mucu tīrīšanu. Šādam betonam ir nepieciešama iepriekšēja sagatavošanās ražošanai, un tā būs daudz dārgāka nekā klasika. Pigmentu pievienošana šādam baltam betonam radīs spilgtas krāsas. Ne mazāk  svarīgi ir sagatavošana būvlaukumā - tīras veidnes, iesmērētas ar minimālu daudzumu  gaišas emulsijas.